افزونه ضد تبلیغات برای فایرفاکس

افزونه ضد تبلیغات برای فایرفاکس

خیلی موقع ها در اینترنت به دنبال چیزی می گردید، تبلیغات ناخواسته شما را اذیت می کنید در این جا افزونه (Add On) مخصوص به مروگر فایرفاکس را به شما معرفی می کنیم. این افزونه این امکان را برای شما فراهم می کند تا ۹۰% تبلیغات سایت ها را غیرفعال می کند. افزونه Adblock Plus محتویات سایت را بدون تبلیغات در کامپیوتر شما مانند تصویر بالا نشان می دهد.

مزیت افزونه Adblock Plus چیست؟

مزیت اول کم کردن فشار بر روی CPU و RAM رایانه

تبلیغات بنری (تحد اسکریپت های جاوا ، فلش و …)، ۹۰% تبلیغات پاپ آپ و موارد مربوط به تبلیغات فیلتر شده و مزیت اصلی این است به حافظه رم و پردازنده کامپیوتر شما فشار نمی آورد یعنی تبلیغی وجود ندارد رم و پردازنده را مشغول خود کند.

مزیت دوم بالا رفتن سرعت بارگذاری (loading) سایت درخواستی شما

اکثر تبلیغات سایت ها از نوع جاوا و فلش هستند این امر باعث شده زمانی که وارد سایتی می شوید تبلیغات سایت باز شده در حافظه رم کامپیوتر بارگذاری شوند و توسط پردازنده کامپیوتر تبلیغات پردازش شود. این امر سبب کد شدن سرعت سیستم می شود و شما را مجبور به بستن مروگر خود می کند (لازم به ذکر است سیستم هایی حرفه ای زیاد مشکل کند شدن ندارند). حالا بلاک شدن این تبلیغات توسط افزونه Adblock Plus باعث می شود تبلیغات نمایان نشود و هیچ یک از تبلیغات به سمت کامپیوتر شما ارسال نشود و این امر باعث بالا رفتن سرعت بارگذاری سایت و جلوگیری از کند شدن سیستم تان می شود.

مزیت سوم کاهش مصرف اینترنت

از همه مهم تر پهنای باند اینترنت صرف تبلیغات نمی شود و با کاهش مصرف اینترنت روبه رو خواهید شد.

به عنوان مثال اگر وارد سایتی شوید که ۱۰ الی ۲۰ بنر تبلیغاتی داشته باشد هر بنر حدود ۵۰kb باشد حدود ۵۰۰kb تا ۱mb از حجم اینترنت شما صرف این تبلیغات می شود. اگر در طی روز مثلا از ۱۰۰ سایت دیدن کنید ۵۰مگابایت تا ۱۰۰ مگابایت اینترنت شما صرف تبلیغات شده است. افزونه Adblock Plus مخصوص مرورگر فایرفاکس با فیلتر کردن این تبلیغات، از حجم اینترنت شما محافظت کرده و سایت ها سریع تر بارگذاری می شوند.

نتیجه گیری کلی درباره افزونه Adblock Plus

با نصب این افزونه سایت ها را سریع تر بارگذاری کنید تبلیغات را فیلتر کنید و در زمان و هزینه خود صرفه جویی کنید.

چگونه افزونه Adblock Plus را نصب کنیم؟

ابتدا مروگر فایر فاکس خود را باز کنید. بعد از منوی بالا به ترتیب از چب به راست  Tools > Add-ons > Extensions انتخاب کنید. و بعد در کادر Search Add-ons کلمه  “Adblock Plus ” جستجو می کنید و بعد از پیدا شدن این افزونه، دکمه Install را می زنید افزونه به صورت خودکار نصب شده و شروع به کار خواهد کرد.

نکته: برای جلوگیری از تبلیغات پاپ آپ نیز  می توانید از افزونه Popup Blocker Ultimate استفاده کنید و همانند روش بالا می توانید نصب کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *